Vítame vás na stránke Termálneho kúpaliska Podhájska. Otváracie hodiny – PONDELOK 13:00 – 19:00 ● UTOROK – NEDEĽA 9:00 – 19:00. Využite možnosť zakúpenia darčekových poukážok. Prajeme príjemný zážitok.

Vitálny svet

Vitálny svet ponúka návštevníkom wellness centra komplex relaxačných procedúr na zrelaxovanie tela i duše a načerpanie pozitívnej  energie do každodenného života.  Pozostáva z komplexu štyroch sáun, k dispozícii sú dva bazény (ochladzovací a vodné peklo), tropický tunel, morský kúpeľ, zariadenia slúžiace na ochladzovanie organizmu ako i odpočinkové priestory.

Fínska sauna

Teplota do 100 °C. Pôsobenie sauny na ľudský organizmus má mnohostranné účinky. Saunovanie je výborné ako prevencia proti rôznym chorobám a zároveň zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje otužovanie organizmu. Poskytuje uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou.

Bio sauna

Teplota do 70 °C. Poskytuje regeneráciu a relaxáciu, posilnenie imunitného systému. Bio sauna pôsobí ako prevencia proti chorobám zo stresu ako vysoký či nízky krvný tlak, chronická vyčerpanosť. Zároveň stabilizuje krvný obeh, vyplavuje z tela hlboko uložené nečistoty a zlepšuje elasticitu pleti.

Soľná inhalácia

Parná sauna, ktorá blahodarne pôsobí na celkové prekrvenie pokožky. Zabezpečuje prirodzené vyhladenie pokožky,  napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a zabezpečuje detoxikáciu organizmu.

Bylinková inhalácia

Parná sauna je optimálna pre uvoľnenie a odstránenie škodlivých látok z organizmu, slúži na prečistenie dýchacích ciest a uvoľnenie celého organizmu. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Príjemné vône liečivých byliniek sú balzamom na všetky zmysly, majú upokojujúce účinky a pôsobia proti telesnej únave.

Odporúčania pri saunovaní

Ochladzovací kúpeľ

Teplota vody do 15 °C, plocha 4 m2, hĺbka 1,3 m, slúži na ochladenie po použití sáun. Kombinácia pobytu v saunách s ochladzovaním v bazéne so studenou vodou prospešne pôsobí na prekrvenie tela a pomáha otužovaniu organizmu.

Vodné peklo

Teplota vody do 38 °C, plocha 15 m2, hĺbka 0,75 m. Bazén s vodnými atrakciami ako vodný hríb, masážne trysky, situovaný v tzv. jaskyni, ponúka v kombinácii so svetelnou terapiou príjemný priestor na relaxáciu.

Morský kúpeľ

Sprcha s termálnou vodou, má mimoriadne priaznivý liečivý vplyv na imunitný systém, pomáha predchádzať ochoreniam ako chrípka, nádcha. Čistí nosové dutiny, dobre vplýva pri liečbe zápalu hrdla, pomáha zlepšovať zrak. Je vhodná pri kožných ochoreniach, najmä psoriáze, atopickom ekzéme a iných. Významne zlepší stav ľudí s alergiou.

Tropický tunel

V stenách tunela s dĺžkou 5 m sú masážne vodné trysky a sprchy, ktoré simulujú tropický dážď, jemný dážď i hmlu. V kombinácii so svetelnými efektmi poskytuje pobyt v tropickom tuneli uvoľnenie a relaxáciu. Procedúra masíruje a prekrvuje pokožku, stimuluje krvný obeh, poskytuje regeneráciu organizmu a odbúrava toxické látky z tkanív.

Tepidárium

Poskytuje návštevníkom možnosť odpočinku medzi saunovaním a po jeho skončení. K dispozícii sú tri tvarované príjemne vyhriate ležadlá slúžiace k miernemu a šetrnému prehriatiu celého tela a štyri lehátka v oddychovej miestnosti s pitnou fontánkou. Príjemná relaxačná atmosféra je umocnená svetelnou terapiou a oddychovou hudbou.

Ľadopád

Ponúka ochladenie kryštálmi ľadu po saunovaní. Prudkým ochladením organizmu dochádza k posilňovaniu imunitného systému a zvýšeniu tvorby krviniek.

Vedro odvahy

Táto procedúra je kľúčom k trvalému zdraviu a vitalite organizmu. Prudkým ochladením  prichádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu tvorby červených a bielych krviniek.